Zamknij

Dnia 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Poniżej przedstawiamy Państwu politykę prywatności, w której znajdują się informację dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach, tj. plikach cookie. Akceptacja polityki bądź zamknięcie oznacza, że wyraża Pan/Pani zgodę na postanowienia zawarte w polityce prywatności.

Konferencja na 25 lat Zasada Trans - Spedition

15 Dec 2021

W jednym z magazynowych pomieszczeń Brzeskiego Parku Logistyki w Jasieniu odbyła się konferencja będąca podsumowaniem zainicjowanej przez Zasada Trans-Spedition akcji „Bezpieczna droga – zależy od Ciebie”. Jest to projekt stanowiący główny punkt przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia firmy. Kampanii patronują Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Małopolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego oraz GDDKiA w Warszawie.

Ostatnie miesiące, oprócz dużych trudności i zagrożeń, były też okazją do cennych spostrzeżeń i refleksji. Główną myślą tego okresu pozostaną zapewne starania o nasze zdrowie, bezpieczeństwo, solidarność i odpowiedzialne działania również w dziedzinie gospodarczej. W roku 2021, roku 25-lecia funkcjonowania Zasada Trans- -Spedition w Brzesku, nasza firma postanowiła zrealizować, prócz codziennej statutowej działalności, projekt w wymiarze społecznym, związany z bezpieczeństwem na polskich drogach – mówi Janusz Szot, prezes zarządu Zasada Trans-Spedition.

Pierwszym działaniem w ramach akcji „Bezpieczna droga – zależy od Ciebie” było umieszczenie na 30 ciężarowych naczepach grafik promujących odpowiedzialne zachowania i kulturę korzystania z dróg. Przewodnie hasło projektu pojawiło się też na muralu zdobiącym frontową ścianę jednego z budynków Brzeskiego Parku Logistyki. Jest to prawdopodobnie najdłuższe malowidło ścienne w Polsce.

Zważywszy, że samochody Zasady przemierzają nasz kraj wszerz i wzdłuż, zasięg kampanii jest bardzo szeroki, a jej organizatorzy są przekonani, że pozytywne skutki tego przedsięwzięcia odczują wszyscy użytkownicy dróg. Prelekcja i pokazy Ostatnim elementem projektu była konferencja, podczas której prelegenci poruszali zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu kołowym, a całość została zwieńczona praktycznym szkoleniem udzielania pierwszej pomocy w różnorodnych zdarzeniach na drodze.

Już w najbliższym czasie w mediach i na portalach społecznościowych pojawi się profesjonalny film szkoleniowy, będący klamrą spinającą przedsięwzięcie zainicjowane przez Zasada Trans-Spedition. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi przedstawiciele Służby Celno-Skarbowej, Inspektoratu Transportu Drogowego, KP PSP Brzesko, KPP Brzesko oraz SP ZOZ Brzesko. Wykłady skierowane były głównie do kierowców ciężarówek i spedytorów. Należy jedynie żałować, iż z uwagi na obowiązujące rygory sanitarne w konferencji mogło wziąć udział nieco ponad 50 osób.

Gośćmi honorowymi konferencji byli Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie Piotr Słowiak, dyrektor Małopolskiego Oddziału GDDKiA w Krakowie Tomasz Pałasiński, przedstawiciele Zarządu Grupy Zasada na czele z prezes Danutą Piskorz, a także burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Oczywiście obecny był również założyciel i właściciel firmy Sobiesław Zasada, przed którym ustawiła się długa kolejka fanów chcących zdobyć autograf na jednej z trzech książek autorstwa legendy polskich sportów samochodowych.

Przebieg całej kampanii i samej konferencji Prezes Janusz Szot podsumowuje takimi słowami: - Intencją naszej firmy jest to, aby z okazji 25-lecia Zasada Trans- -Spedition, zamiast wystawnych imprez jubileuszowych, pozostał w tym specyficznym czasie, bardzo potrzebny i pożyteczny sygnał i refleksja - "Bezpieczna droga - zależy od Ciebie", a życzenia "SZEROKIEJ DROGI", były zawsze symbolem naszej życzliwości, odpowiedzialności i chęci wspierania się w różnych sytuacjach nie tylko na drodze. Tomasz Latocha podkreśla znaczenie Zasada Trans-Spedition dla rozwoju miasta i całej gminy Brzesko: - Jest dla mnie wielkim zaszczytem uczestniczenie w uroczystości zorganizowanej tak oryginalnie, a jednocześnie atrakcyjnie, z nieocenionym pożytkiem dla wszystkich. Zasada Trans-Spedition to w dziedzinie gospodarczej jedna z najważniejszych wizytówek naszej gminy. Zakład, który poprzez systematyczny rozwój stwarza nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców, a zarząd spółki włącza się w wiele przedsięwzięć dla dobra lokalnego społeczeństwa, zasługuje na szczery szacunek i podziękowania za te 25 lat funkcjonowania w pełnej asymilacji z gminą i jej obywatelami.


opracowanie: BIM Brzesko

fot. Roman Kapuściński